Hafızayı güçlendiren 6 muhteşem yiyecek

daha güçlü hafıza

Hafızayı güçlendiren yiyecekler, daha güçlü bir hafıza için bu besinleri tüketin. Güçlü bir hafıza hepimizin istediği bir durumdur. Yaşın ilerlemesi, çok yoğun olmak bazen pek çok şeyi unutmamızı sağlıyor. Fakat, her unutkanlık bir hastalık değildir. Bu tarz yoğunluktan oluşan unutkanlıklar normal kabul edilir. İlerleyen yaşla oluşan unutkanlıkları ve normal olan unutkanlığı önlemek için alınacak bazı tedbirler var. Kullanılan bazı bitkiler güçlü hafızaya kavuşmanızı sağlamaktadır. İşte, hafıza kuvvetlendiren bitkiler;

Beynin hafıza sorunun olmaması için, vitamin ve minerallerin alınması çok önemlidir. Kısa vadede hatırlama, daha hızlı çalışma, karar vermede kolaylık, anlama becerisinde artış ve Alzheimer gibi hastalıkların tedavisinde bu çaylar ve baharatlar yüzyıllardır kullanılmaktadır. İşte, liste;

Gingko Biloba

Gingko Biloba, hafızayı kuvvetlendirir ve beyin fonksiyonlarına iyi gelir. Yapılan araştırmalarda bu tabletlerin Alzheimer hastalığında nöronlar arasında bağlantıyı kuvvetlendirdiği ve beyin fonksiyonlarında iyileştirerek depresyonu engellediği ortaya çıkmıştır. Hafızayı kuvvetlendirmesinin başlıca nedeni, Flavonoidler ve Terpenoidler dir. Antioksidan olan bu kimyasallar, serbest radikalleri yıkarlar.

GinsengFareler üzerinde yapılan deneylerde ginseng, konsantrasyonu arttırmıştır. Ginseng, nöron aktivitesini arttırıp, hafızayı kuvvetlendirmiştir.

Biberiye

Hafızayı kuvvetlendirdiği çok eski zamanlardan bu yana bilinmektedir. Biberiye kuvvetli bir antioksidandır, serbest radikalleri elemine eder. Kortizol seviyesini düşürüp, hormonları etkisiz hale getirdiğinden anksiyeteye çözümdür.

Adaçayı

Adaçayı içinde olan kimyasallar, beyin hücreleri arasında iletimi arttırır. Bu nedenle hafızayı kuvvetlendirmektedir. Sakinleştirici, stresi azaltan ve antidepresan özelliği olan adaçayı, çok uzun zamandır hafıza sorunları için kullanılmaktadır.

Yeşil çay

Yeşil çay kuvvetli bir antioksidandır. Yeşil çayın, yaşlanmaya bağlı etkileri azalttığı bilinmektedir.

Gotu çayı

Hindistan, Sri Lanka, Bangladeş ve Tayland yemeklerinde kullanılan bir baharattır ve çay olarak da içilir. Bu bitki, beyin fonksiyonlarını geliştirmek için de kullanılmaktadır. İltihap önleyici, dolaşımı rahatlatan, idrar söktürücü ve yatıştırıcıdır.

One Response

  1. Sümer 25 Ocak 2019

Leave a Reply

https://www.farm-pump-ua.com/

steroid-pharm.com/

http://steroid-pharm.com