Bakireyken Hamile Kalınır mı?

Bakire birinin hamile kalma ihtimali çok düşüktür, ancak bakireyken bile olsa hamile kalma ihtimali azda olsa vardır, sürtünme yoluyla hamile kalınır mı, bakireyken hamilelik riski ne kadardır, bakireyken oluşan hamileliğin belirtileri nelerdir ve daha fazla sorunun cevaplarını sizler için araştırdık, işte detaylar. Hamilelik, korunmasız girilen ilişkilerde, ne kadar dikkat edilse de, istenmeyen gebelik olarak kaza ile de olsa meydana gelebilir. Kaza ile hamile kalmak evlilik çiftler arasında herhangi bir soruna neden olmaz, ancak evlilik dışı kazayla hamile kalınması durumu hiç bir kızın istemeyeceği bir durumdur, çünkü bu durum ailevi değerlere büyük zarar vermektedir.

Gençler, ergenliğin ve gençliğin vermiş olduğu dürtü ile genel anlamda kızlık zarına zarar vermeyecek şekilde birlikte olmaktadır. Ancak bekarete zarar vermeden ve sürtünme yoluyla cinsel beraberlik yaşayanların en çok endişelendiği durum, sürtünme yoluyla hamile kalınır mı, veya bakireyken cinsel ilişki yaşadım hamilelik gerçekleşir mi, bu sorular en çok merak edilen konular arasında yerini almaktadır.

Bakireyken hamile kalınma ihtimali vardır. Ancak bu ihtimal milyonda birdir. Tabi ki bazı şartlarda hamile kalınmasını etkileyen önemli faktörlerdir. Bunun için hangi durumlarda hamile kalabileceğinizi bilmeli ve boşa endişe etmemelisiniz.

Bakireyken Hamile Kalma ihtimali

Bakireyken hamile kalmak mümkün mü? Sürtünmeyle ya da iç çamaşır varken sevişmeyle hamile kalıp kalınamayacağı çok sık sorulmaktadır. Ancak sürtünmeyle ya da iç çamaşırıyla birlikteliğin gerçekleştirildiğinde hamile kalınma ihtimali yoktur. Çünkü hamileliğin gerçekleşmesi için spermin yumurtayı döllemesi gerekmektedir. Spermlerin yumurtayı döllemesi için ise spermin mutlaka vajina içine akmış olması gerekmektedir.

Bakireyken vajina içine sperm akar mı diye merak ediyorsanız; kızlık zarı vajinanın 2 ile 3 santim kadar içinde bulunmaktadır. Bu durum ise kızlık zarı bozulmadan birlikteliğin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Vajina yolunda sürtünme hamile kalma riski taşımaktadır. Sperm bu bölgeye aktığında içeri girerek döllenmeyi gerçekleştirebilir. Bu durumda bakireyken hamile kalabilirsiniz. Ancak bu durum milyonda bir görülmektedir. Çok sık karşılaşılan bir durum değildir.

Bakireyken hamile kalmaya neden olan faktörler

Bakireyken hamileliğe neden olan etmenler: Hamile kalma ihtimalinin en yüksek olduğu dönemler yumurtlama dönemi olarak adlandırdığımız adet öncesi dönemleridir. Adet öncesi dönemi hamile kalınması için en uygun zaman dilimidir. Eğer ki adet dönemi öncesinde vajinanızdan içeri sperm aktıysa hamile kalma riskiniz daha fazladır. Bunun aksi olarak adet dönemleri ise yumurtalıkların akıtıldığı dönemlerdir. Bunun içinde adet dönemlerinde vajina içine boşalma olsa dahi hamile kalma gibi bir ihtimal çok düşük bir ihtimaldir.

Bakireyken hamile kalmak mümkündür. Çünkü hamile kalmak için penisin vajinayla bütünleşmesi şart değilken, spermlerin vajinaya akması yeterli olmaktadır. Spermlerin vajinaya akması için ise mutlaka sürtünme yoluyla bir birliktelik kurulmalıdır. Sürtünme yoluyla yapılan birlikte eğer ki önce vajina çevresine sperm boşaldıysa ancak daha sonra vajina içine kaçtıysa hamile kalınma riski düşüktür. Çünkü vajina çevresindeki doku ve yapı spermleri öldüren bir özelliğe sahiptir. Bunun için de hamile kalma riskiniz oluşmayacaktır.

Kısacası adet dönemlerinizden hemen önce vajinanıza sperm akması durumunda hamile kalma riskiniz çok yüksektir. Vajina içine boşalma gerçekleştiğinde hamile kalınabilir.

Sürtünme Yoluyla hamile kalınır mı?

Sürtünme yoluyla hamile kalmak: Vajina ve penisin birbirine temasıyla hamile kalınmaz. Vajinaya penisten sperm akıtılması gerekmektedir. Ayrıca spermlerin yumurtayı da döllenmesi gerekmektedir. Mesela yumurtalıkların akıtıldığı adet dönemlerinde gebelik riski yok denecek kadar azdır.

Unutulmaması gereken bir şey vardır. O da birleşme esnasında vajinaya penisin boşaltım yapma zorunluluğunun olmadığıdır. Penis ve vajinanın sürtünmesiyle yapılan ilişkiden hamilelik riski çok düşüktür. Zevk suyuyla da hamile kalınabilir. Ancak spermler hamile kalınmasına sebep olduğundan vajinaya sperm akıtıldığında hamile kalınma riski bulunmaktadır.

Sürtünme Yoluyla Cinsel İlişkide Bulunurken hamile kalmamak için!

Sürtünme yoluyla cinsel ilişkide bulunmak genel anlamda bekâretin bozulmaması için yapılmaktadır. Ancak bunun yanı sıra hamile kalınmasının istenmemesi de sürtünmeye ya da vajina içine boşalmamaya neden olmaktadır. Cinsel ilişkide bulunurken hamile kalınmasını ve bakireliğin bozulmasını önlemek için alabileceğiniz birkaç önlem bulunmaktadır. Hamile kalınmasını ve bakireliğin bozulmasını önlemek için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte, dikkat edilmesi gerekenler;

  • Prezervatif kullanmak en garanti korunma yoludur. Bunun için de hamilelikten korunmak için prezervatif kullanmakta fayda vardır.
  • Eğer ki sürtünme yoluyla birliktelik kuruluyorsa cinsel organ üzerine boşalmamak gebelik riskinden korunmayı sağlamaktadır.
  • Cinsel ilişki sonrasında cinsel bölgenin temizliğini yapmak gebelik riskini önleyecektir.

Not: Evlilik dışı yaşanan cinsel ilişkiler, hem ailevi değerlere zarar vermektedir hem de bu durumu yaşayan kişilerde olumsuz psikolojik bozukluklar meydana getirmektedir, bu yüzden mümkün olduğunca bu tür eylemlerden uzak durmanızı öneriyoruz, evlenmeden yaşanan ilişkiler her zaman risk oluşturacağı gibi, gelecekte telafisi mümkün olmayan psikolojik sorunlara yol açabilir.

Pantolon Üzerinden Hamile Kalma

Kızlık zarı bozulmadan (Kızlık zarına zarar vermeden) Kürtaj yapılır mı? Bu mümkün mü?

Kürtaj yaptıktan sonra hamile kalınır mı?

Sürtünme yoluyla veya sevişme ile hamile kalınır mı?4 Comments

  1. Isimsiz 23 Ekim 2017
  2. Pnsjsjdjs 12 Aralık 2017
  3. esılaa 15 Aralık 2017
  4. Adsız 18 Şubat 2019

Leave a Reply

здесь biceps-ua.com

У нашей фирмы авторитетный web-сайт со статьями про Кленбутерол https://danabol-in.com
www.steroid-pharm.com